Ušetřete na energiích a získejte tak permanentku na lyžování "zdarma"

Ušetřete na energiích a získejte tak permanentku na lyžování "zdarma"

Ať už v zimě pravidelně jezdíte lyžovat do českých, nebo zahraničních středisek, sami dobře víte, že jde o poměrně nákladnou záležitost. Zejména ve chvíli, kdy na lyže vypravujete celou rodinu. Ceny permanentek totiž rok od roku rostou, takže je stále obtížnější hledat v osobním či rodinném rozpočtu peníze navíc. Pokud řešíte podobný problém, ale nevidíte prostor, kde peníze potřebné na opět dražší zimní dovolenou ušetřit, máme pro vás užitečnou informaci – potřebné finance můžete ušetřit díky výběru správného dodavatele energií.

Ve chvíli, kdy jede celá rodina, náklady rapidně narůstají. Jen v České republice se ceny pohybují od 400 korun do 700 na den pro dospělého člověka. Pokud byste jeli dva dospělí se dvěma dětmi, připravte si peněženku na pořádný průvan. Třeba Skiareál Klínovec má denní permanentku pro rodinu této velikosti za 2200 Kč. V Bedřichově vás vyjde na 1230 Kč a v Harrachově vás dvoudenní jízdenka pro rodinu 2+2 vyjde na 4000 Kč.

___BANNER-TIP___

Jde tedy o částky, které si z rodinného rozpočtu ukousnou pořádný kus. Zvlášť když k tomu připočtete cenu za pobyt v hotelu a stravu. Pak už se můžete dostat na úroveň luxusní rodinné dovolené u moře. Jenže, u moře si zase neužijete sníh a lyže, které prostě mají své kouzlo. Takže nezbývá než šetřit, nebo hledat slevové akce, kterých v hlavní sezóně nebývá mnoho, případně velmi rychle zmizí kvůli tomu, že poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Pokud si ale zimní lyžování nechcete odpustit a řešíte zároveň rodinný rozpočet, nezbývá než hledat způsob, jak ušetřit na jiných nákladech. A možná zjistíte, že ušetřit na pořízení permanentky lze v oblastech, které by vás dříve možná ani nenapadly. Hovoříme o nákladech na energie, tedy elektřiny a plynu, kde se dá pouze výběrem vhodného dodavatele energií ušetřit několik tisíc ročně.

Kolik konkrétně byste mohli ušetřit navíc nevyžaduje detektivní práci. Stačí navštívit třeba srovnávač cen energií Srovnam.cz, zadat zde jen místo bydliště či PSČ, alespoň přibližnou spotřebu plynu či elektřiny (zjistíte z výpisů od vašich stávajících dodavatelů) nebo jen výši měsíčních záloh a následně vám systém ukáže, kdo má pro vás nejvýhodnější nabídku.

Srovnam.cz využívá jako zdroj dat server tzb-info.cz, který monitoruje situaci na českém trhu s energiemi, a zároveň uvádí, zda dodavatelé energií nemají ve smlouvách nějaké kličky – třeba automatické prodlužování smlouvy či sankce za odstoupení od smlouvy. Prostě, budete vědět do čeho jdete a samotný přechod k vhodnějšímu dodavateli je pak už snadný.

Tímto způsobem můžete snadno ušetřit nejenom na několikrát zmíněnou permanentku na lyžování či zimní dovolenou, ale na cokoli dalšího, co byste si přáli pro sebe i rodinu, jen na to v rozpočtu nezbývaly volné prostředky.

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

2. března 2018