Nového dodavatele plynu si volí čím dál více Čechů. Ušetří tak i tisíce ročně

Nového dodavatele plynu si volí čím dál více Čechů. Ušetří tak i tisíce ročně

Stále více občanů České republiky si uvědomuje, že jedním z efektivních způsobů, jak každý měsíc ušetřit peníze do rozpočtu, aniž by to znamenalo změnu životního standardu nebo způsobu života, je výběr správného dodavatele plynu a elektřiny. Svědčí o tom třeba fakt, že v roce 2017 změnilo dodavatele plynu skoro 230 000 zákazníků, což je o 12 % více než v roce 2016. Tento trend potvrzuje, že se Češi rok od roku lépe orientují v nabídkách jednotlivých dodavatelů energií a nebojí se vybrat tu, která je pro ně nejvýhodnější, i když to v řadě případů znamená přechod od historicky prvního dodavatele energií.

Pokud jste se o změnu dodavatele energií příliš zatím nezajímali, tak díky velké konkurenci na poli dodavatelů není v dnešní době problém najít nabídku energií, která bude nejlépe vyhovovat našemu bydlišti a potřebám, a ve výsledku nám ušetří i několik tisíc ročně. Z výsledků, které zveřejňuje OTE (Operátor trhu) na svém webu, je jasné, že si to zákazníci uvědomují, a to především u plynu, kde se změnou dodavatele dá ušetřit i několik tisíc korun ročně.

___BANNER-TIP___

U elektřiny bývá úspora nižší, a to z důvodu vyššího podílu části ceny, která se platí distributorovi a kterou změnou dodavatele neovlivníte. I přesto loni změnilo dodavatele elektřiny téměř 360 tisíc zákazníků, což je srovnatelné číslo jako předloni.

Výše úspory se odvíjí samozřejmě primárně od výše spotřeby, ale také od toho, jaké ceníky máte aktuálně u stávajícího dodavatele energií. Úspora se může pohybovat od několika stovek korun po tisíce korun ročně. Příklady úspor uvádíme níže v tabulce.

Stále jsou ale mezi námi ti, kteří změnu i přes vidinu potenciálně velké úspory oddalují. Největší překážkou pro ně může být zjišťování informací nutných k rozhodnutí o výběru nového dodavatele energií. V takovém případě představuje ideální řešení využít některý z internetových srovnávačů cen energií.

Vyzkoušejte si třeba náš portál www.srovnam.cz, který je uživatelsky nenáročný a přehledný. Stačí jen do příslušných kolonek uvést vaše PSČ, město, a přibližnou současnou spotřebu. Systém pak sám projde nabídky a zobrazí ty, které jsou pro vás ve všech zásadních ohledech nejvýhodnější. Nejde při tom jen o cenu.

Srovnam.cz vás rovněž upozorní, zda si daný dodavatel energií nenárokuje sankce za předčasné odstoupení od smlouvy, zda provádí automatické prodloužení smlouvy a další podobné praktiky. Díky těmto informacím se můžete snadno rozhodnout, který dodavatel energií je pro vás nejvýhodnější a začít se těšit, že již brzy vám bude měsíc co měsíc zůstávat v peněžence či na účtu několik bankovek navíc.

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

21. února 2018