Nejlepší čas na změnu dodavatele plynu je právě teď

Nejlepší čas na změnu dodavatele plynu je právě teď

Převodem plynu k jinému dodavateli energií můžete ušetřit tisíce korun ročně, ale věděli jste, že nejlepší čas pro změnu je právě teď – po skončení předchozí topné sezóny? Změnu můžete sice provést kdykoliv, ale když se rozhodnete ještě před létem, můžete začít šetřit už před další topnou sezónou, kdy bývá spotřeba plynu největší.

Přesto, že je změna dodavatele plynu jednoduchá, nějaký čas přechod k novému dodavateli energií zabere. Prvním důležitým krokem je zajištění nezbytných dokumentů potřebných ke změně dodavatele. Většinou se jedná o smlouvu se současným dodavatelem, poslední vyúčtování, případně nejnovější dodatek ke smlouvě. Často se stává, že spotřebitel tyto dokumenty pohromadě nemá a změna dodavatele plynu tak trvá delší dobu.  Nicméně pokud hned na začátku novému dodavateli tyto dokumenty poskytnete, postaráte se tím o rychlý průběh změny. U smluv na dobu neurčitou je pak nutné dodržet výpovědní lhůtu, která bývá zpravidla 3měsíční.

Proto je nejlepší čas pro změnu právě teď, po skončení topné sezóny, kdy spotřeba plynu v domácnostech klesá a cena plynu vás paradoxně tolik „nepálí“. Na jaře se stihnou zařídit potřebné formality a přes léto uplyne výpovědní lhůta. Od podzimu, kdy roste spotřeba plynu, už můžete začít šetřit.

Tip srovnám.cz: Právě nyní někteří z dodavatelů plynu snížili cenu plynu a také ji lze zafixovat. To se v době, kdy odborníci předpokládají další růst cen energií, může hodit.

Na srovnám.cz si jednoduše srovnáte aktuální nabídky dodavatelů energií a hned uvidíte, kolik můžete ušetřit. Zvážit můžete také další parametry nabídky – zda je smlouva na dobu určitou či neurčitou, zda je cena fixní, ale také jestli dodavatel energií podepsal Etický kodex ERÚ.

Rozhodnutí, zda chcete další zimu topit levněji, je pak už jen na vás.

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

5. května 2019