Myslete do budoucna a ušetřete na bohatší vánoční nadílku

Myslete do budoucna a ušetřete na bohatší vánoční nadílku

Ať už rozpočet na vánoční dárky řešíte krátkodobou půjčkou, nebo pečlivě odkládáte peníze do speciální dárkového fondu v průběhu roku, není pochyb o tom, že právě nákup dárků představuje pro řadu rodin velký výdaj. A některé rodiny se navzdory vší snaze musí smířit s chudší nadílkou, protože zkrátka není odkud brát. Vánoce proto ve výsledku znamenají spíše spoustu stresu a únavy, místo aby byly časem klidu a odpočinku v kruhu nejbližší rodiny. Nemusí to tak ale nutně být. Existují způsoby, jak ušetřit nejenom na vánoční dárky, ale i na spoustu pravidelných výdajů, kterou s sebou správa domácnosti nese.

Dobře, tyhle Vánoce už to bohužel nikdo nedožene, ale na ty další můžete začít reálně šetřit už teď – a zrovna v oblasti, jež spadá do výdajů, kterým se nevyhnete. Za plyn a elektřinu musíte platit po celý rok, protože se ani bez jednoho neobejdete. Můžete ale ovlivnit výši poplatků za obě energie. Nemyslíme tím, že budete stopovat každou minutu zapnuté televize a pračky. Na trhu s energiemi panuje čilý konkurenční boj a dodavatelé energií mají mnohdy celou škálu nabídek, ve které se lze někdy jen těžko vyznat. Neplatíte někomu zbytečně mnoho, když by pro vás měl jiný dodavatel lepší nabídku?

Zjistit to jde snadno a bez nutnosti obvolávat dodavatele nebo studovat jejich složitě strukturované nabídky. V internetovém srovnávači cen energií srovnam.cz zadáte jen vaše PSČ, informaci o tom, kolik přibližně ročně platíte za elektřinu a plyn, a obratem se dozvíte, jaké možnosti od různých dodavatelů energií jsou vám k dispozici. Hlavně ale zjistíte, který z dodavatelů energií má pro vás nejvýhodnější tarif, díky kterému začnete spořit peníze bez toho, abyste byli nějak omezeni na dodávaných službách. Srovnávač také hlídá, zda dodavatelé energií ve smlouvách nemají obvyklé kličky (třeba automatické prodlužování či sankce za odstoupení od smlouvy) a pracuje s daty serveru tzb-info.cz, který dlouhodobě monitoruje situaci na trhu s energiemi.

Pokud na srovnam.cz najdete dodavatele, který má pro vás lepší nabídku, můžete se s ním rovnou spojit a začít šetřit na další vánoční sezónu. Všechny věci potřebné pro přechod totiž zajistí váš nový dodavatel energií. Vy už pak jen můžete mít dobrý pocit z toho, že jste ušetřili. Ostatně, nový počítač, který váš potomek dostane pod stromeček, nejspíš spotřebuje spoustu elektřiny…

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

19. prosince 2017