Ohodnoťte vaše zkušenosti se stávajícím dodavatelem a pomozte při výběru ostatním.Hodnotit

Jakým novým dodavatelům energií se v roce 2021 zatím nejvíce daří a kdo naopak zákazníky nejvíce ztrácí?

Jakým novým dodavatelům energií se v roce 2021 zatím nejvíce daří a kdo naopak zákazníky nejvíce ztrácí?

Rok 2021 vstoupil do druhého čtvrtletí, a tak jsme se podívali na to, jakým dodavatelům energií se na českém trhu zatím nejvíce daří získávat nová odběrná místa a kdo jich naopak nejvíce ztratil. Srovnáváme pouze nové dodavatele energií bez vlastní distribuční sítě, kteří mají více než 30 000 zákazníků pro odběr plynu a elektřiny.

Podle výsledků OTE, operátora trhu, se za první čtvrtletí letošního roku uskutečnilo 230 874 změn dodavatele energií. U dodavatelů elektřiny proběhlo 165 903 změn. U plynu bylo změn výrazně méně, a to 65 971.

Změna dodavatele energií je jednodušší, než se může zdát. Díky ní můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně. S výběrem vhodného dodavatele energií vám na srovnam.cz rádi poradíme. Srovnáme vám je nejen podle ceny, ale také podle podmínek smlouvy a hodnocení ostatních zákazníků. Ihned tak vidíte, jaký dodavatel je pro vás tou správnou volbou. Určitým vodítkem vám může být i tento článek, ze kterého je zřejmé, pro jakého dodavatele se jiní zákazníci již rozhodli. Podívat se můžete také na výsledky našeho posledního průzkumu nejférovějšího dodavatele za rok 2020, který pro srovnam.cz realizovala agentura STEM/MARK.

Nejvíce odběrných míst z nových dodavatelů získala společnost MND, Moravské naftové doly, které se podařilo za první kvartál letošního roku získat 5 530 nových odběrných míst. Za MND se umístila společnost Bohemia Energy se 4 229 zákazníky. Třetí příčku největších přírůstků odběrných míst obsadila společnost Dobrá Energie, která jich získala 970. Za ní následovala společnost Centropol s počtem 752 odběrných míst a pětici dodavatelů uzavřela společnost Energie ČS, které se podařilo získat 669 nových odběrných míst.

Největší přírůstky zákazníků nových dodavatelů 1Q 2021

Zdroj: OTE. Graf zobrazuje přírůstky odběrných míst dodavatelů, kteří mají alespoň 30 000 odběrných míst. V grafu nejsou uvedeni dodavatelé s vlastní distribucí. Období: leden–březen 2021.

Podívali jsme se také na ty dodavatele, kteří naopak odběrná místa v prvních třech měsících letošního roku ztratili. Nejvyšší úbytek odběrných míst zaznamenala společnost Yello energy, která jich ztratila 13 817. Následující pozici zaujala s úbytkem 7 115 odběrných míst společnost Armex Energy. Za ni se zařadila společnost X Energie, která jich ztratila 4 156. Vstup do nového roku se nepodařil ani společnosti Comfort Energy, která přišla o 2 077 odběrných míst, a pětici uzavřela Europe Easy Energy, která ztratila 1 545 odběrných míst.

Největší úbytky zákazníků nových dodavatelů 1Q 2021

Zdroj: OTE. Graf zobrazuje úbytky odběrných míst dodavatelů, kteří mají alespoň 30 000 odběrných míst. V grafu nejsou uvedeni dodavatelé s vlastní distribucí. Období: leden–březen 2021.

___BANNER-CALC-2___

3. května 2021