Dodavatele energie loni změnilo přes půl milionu domácností, ke komu míří nejčastěji?

Dodavatele energie loni změnilo přes půl milionu domácností, ke komu míří nejčastěji?

Z meziročních údajů OTE (Operátor trhu) vyplývá, že se změny dodavatele energií Češi obávají stále méně. Dodavatele elektřiny za loňský rok změnilo přes 570 tisíc domácností. Ve velkém se Češi ke změně uchýlili zkraje roku, kdy dodavatelé nejčastěji zvyšují ceny a také končí fixované tarify na kalendářní rok(y).

Dodavatele plynu se loni rozhodlo vystřídat přes 263 tisíc domácností, k největší dodavatelské migraci docházelo opět v lednu a pak během května.

dodavatelů energií u zákazníků nejvíce boduje MND, které dohromady na plynu a elektřině získalo přes 45 tisíc nových odběrných míst.

innogy během roku 2018 přivítalo nejvíce zákazníků s elektřinou - přes 27 tisíc nových odběratelů, MND si polepšilo o 18 tisíc odběrných míst. Zákazníci s plynem nejčastěji přecházeli k MND, loni získali téměř 27 tisíc nových odběrných míst. Bohemia Energy a Comfort Energy získali přes 7 tisíc nových odběratelů plynu.

Pořadí dodavatelů elektřiny a plynu podle počtu získaných OM v roce 2018.

K častější změně dodavatele energií může přispívat větší informovanost spotřebitelů, nespokojenost s jednáním dodavatele, mnohdy hraničícím s nekalými praktikami, ale také zdražování. Vzhledem k rostoucím cenám energií na velkoobchodních trzích se zdražení vyhnulo jen málokterému dodavateli. Spotřebitelé si dnes více než dříve uvědomují, že změnou dodavatele lze chytře zmírnit dopady cenového růstu.

Změna dodavatele energií je jednoduchá a na srovnám.cz vám poradíme s jeho výběrem. Srovnáme nejen cenu, ale také podmínky smlouvy. S námi hned víte, u kterých dodavatelů se vám sankce a poplatky vyhnou obloukem.

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

4. února 2019