Co dělat, abyste nemuseli během letošní zimy utahovat kohoutky

Co dělat, abyste nemuseli během letošní zimy utahovat kohoutky

Konec roku představuje pro řadu lidí zvláštní období, které je spojené s vánočním klidem a rodinnou pohodou, ale i se stresem. Ne vždy ale musí jít o stres z nakupování dárků a organizace vánočních oslav. Spousta rodin také pravidelně řeší, jak svátky zamávají s jejich rozpočtem a hledají, kde by mohly ušetřit. Zapomínají při tom na to, že ušetřit mohou správnou volbou dodavatele energií.

Finanční náročnost Vánoc se zvedá s každým dítětem a rodinným příbuzným navíc, kterého chcete obdarovat zajímavým a hodnotným darem. Naštěstí se lze, na rozdíl od pravidelných měsíčních plateb, které výrazně zasahují do rodinného rozpočtu, s příbuznými dohodnout. Platbám za energie se ale jen tak nevyhneme. A i když existuje možnost, jak je optimalizovat, každý měsíc vám ukousnou pořádnou částku z rozpočtu. Navíc, ani tady nemáte jistotu, že částky, které platíte u některých dodavatelů energií nyní, budou platit i za půl roku. Tak trochu to celé připomíná předpovídání počasí.

Přestože meteorologové odmítají dlouhodobé předpovědi na několik měsíců dopředu, odhady říkají, že střední Evropu zasáhnou výrazné mrazy a leckde budou padat rekordy. Pokud milujete lyžování, asi se můžete těšit, ale jestli patříte mezi jedince, kteří mají rádi spíš teplo, připravte si buď pořádný kabát a rukavice, nebo lepší a výhodnější smlouvu na dodávku energií. V oblasti energií totiž není nic jisté.

Zatímco ceny plynu se zřejmě moc měnit nebudou, v oblasti cen elektřiny je situace nejistá. Řada dodavatelů energií proto s oznámením cen energií na příští rok čeká. Jak se mají zákazníci s touto nelehkou situací poprat, aby neplatili zbytečně peníze navíc? Klíčová je v tomto případě volba správného dodavatele energií, na kterého je spoleh. Vybrat si ho můžete například přes internetový srovnávač cen energií srovnam.cz.

Srovnam.cz funguje zdarma a nemusíte zadávat žádné kontaktní údaje, ani email. Stačí zadat kde bydlíte a kolik měsíčně platíte za energie. Pak už to nechte na srovnam.cz. Kalkulačka energií porovná nabídky více než 50 dodavatelů energií a řekne vám, s jakým dodavatelem byste nejvíce ušetřili právě vy. Navíc také pohlídá, jestli vybraný dodavatel nepoužívá automatické prodlužování smlouvy nebo neúčtuje poplatky za odstoupení od smlouvy. Díky tomu prožijete klidnější zimu bez starostí o to, kolik jste za teplo utratili.

Přečtěte si i další zajímavé články - zde

___BANNER-CALC-2___

27. prosince 2017